Co można znaleźć w worku z kawą?
Co można znaleźć w worku z kawą?

Gospodarstwa, które uprawiają kawę typu specialty to przede wszystkim wielopokoleniowe, rodzinne ziemie. Specyfika uprawy, zbioru oraz obróbki jagód zaliczanych do wysokiej jakości, wiąże się z procesem dochodzenia do przepisu na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

czytaj całość »
Anaerobic/macereted natural - o co w tych chodzi?! Przyjrzymy się z bliska
18.jpg

Przy kawach obrabianych metodą macerated natural, rzeczywiście, mogą na pierwszy rzut oka wydawać się stereotypowo „przyjarane”, czy „za ciemne”. Pamiętając jednak o wpływie fermentacji, a także intensywniejszym wpływie fementacji beztlenowej na kolor ziarna „zielonego” i palonego, a także próbując tych kaw, okazuje się, że nie zawsze jasno palona kawa, musi mieć dosłownie jaśniejszy kolor ziarna.

czytaj całość »
Finca La Senda Bourbon. Propozycja zaparzenia w Hario Switch
14.jpg

Jeśli masz możliwość, możesz sięgnąć po Hario Switch - japońskie urządzenie, które łączy w sobie cechy metod imersyjnych oraz grawitacyjnych (działa na zasadzie zbliżonej do Clevera). Do zaparzenia La Senda Bourbon nie użyłem standardowych filtrów, a jedne z proponowanych przez firmę CAFEC - Light Roast Coffee Paper Filter, o najmniejszej porowatości i przepuszczalności.

czytaj całość »
O znaczeniu edukacji jakościowej. Dlaczego warto uczyć się ze SCA i jak zacząć naukę?
8.jpg

Otrzymujesz dostęp do najważniejszego systemu edukacyjnego w kawie specialty, bazującego na wiedzy i doświadczeniu kilkuset autoryzowanych trenerów SCA pracujących na całym świecie, naukowców i badaczy z ośrodków akademickich współpracujących z naszą organizacją. Dzięki temu masz pewność, że nie uczysz się „mitów” o kawie, nie powielasz typowych błędów, tylko dostajesz rzetelne i naukowe informacje o kawie.

czytaj całość »
Los Lajones w aeropressie smakuje jak wino
4.jpg

Jeden z naszych znajomych, który miał okazję wypić tę kawę jeszcze przed premierowo podczas odwiedzin w palarni, po pierwszych łykach nazwał ją „winczaczo”. Nie jesteśmy pewni, co miał na myśli, ale na pewno nie mylił się co do jednego - te obrabiane metodą naturalną ziarna Catuai z Panamy, rzeczywiście możnaby pomylić z wysokiej jakości winem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl