O znaczeniu edukacji jakościowej. Dlaczego warto uczyć się ze SCA i jak zacząć naukę?
8.jpg

W zakładce Edukacja opisaliśmy szkolenia Coffee Skills Program prowadzone przez Authorized SCA Trainer Krzysztofa Blinkiewicza. Poniżej przewodnik, jak z efektem wykorzystać szkolenia Specialty Coffee Association dla swojej kawowej kariery i biznesu, aby stać się prawdziwym profesjonalistą.

W modułach Green Coffee, Sensory Skills i Brewing do wyboru są trzy poziomy nauki: Foundation, Intermediate oraz Professional. Przejście kursu na danym poziomie oraz zdanie z powodzeniem egzaminów (w zależności od poziomu tylko teoretycznego, lub praktycznego i testu pisemnego) potwierdza Twoje umiejętności zawodowe, a poświadcza je Specialty Coffee Association stosownym certyfikatem. Ułatwia to rozwój Twojej firmy, awans w pracy, lub zdobycie nowego stanowiska w kraju i zagranicą. A przede wszystkim - daje poczucie spełniania się w branży kawy.

Kupując udział w danym module i poziomie szkolenia, początkującym w kawie specialty sugerujemy ścieżkę edukacyjną rozpoczętą od udziału w Introduction to Coffee, dzięki któremu będziecie mieli ugruntowaną wiedzę podstawową i łatwość w podjęciu decyzji, jaki moduł powinien być poruszony jako kolejny.

Dla zdecydowanych na daną tematykę, pierwszy krokiem powinien być poziom Foundation. Nie jest on obowiązkowy, aby zacząć naukę na poziomie Intermediate, ale rekomendowany, aby nauka i treningi przebiegały łatwiej. 

Sugerujemy udział w blokach łączących poziomy Foundation i Intermediate, dzień po dniu (3 lub 4 dni praktycznej i interaktywnej nauki).

Po zaliczeniu średniozaawansowanych egzaminów, wymagana jest 3 miesięczna praktyka w miejscu pracy w danej dziedzinie. Bez niej, nie można wziąć udziału w zajęciach na poziomie Professional. W praktyce - nie ma co się śpieszyć i 3 miesiące potraktować bardzo umownie. Dobrze odczekać tyle czasu, ile dla Ciebie będzie wystarczające, aby się poczuć zawodowcem w danym temacie i dopiero wejść na najwyższy poziom edukacyjny.

Dlaczego warto szkolić się w systemie Coffee Skills Program, a nie korzystać z niekiedy trochę tańszych szkoleń prywatnych?

  1. Otrzymujesz dostęp do najważniejszego systemu edukacyjnego w kawie specialty, bazującego na wiedzy i doświadczeniu kilkuset autoryzowanych trenerów SCA pracujących na całym świecie, naukowców i badaczy z ośrodków akademickich współpracujących z naszą organizacją. Dzięki temu masz pewność, że nie uczysz się „mitów” o kawie, nie powielasz typowych błędów, tylko dostajesz rzetelne i naukowe informacje o kawie.
  2. Sylabus zajęć oraz system egzaminowania i certyfikowania jest identyczny dla każdego uczestnika szkoleń, niezależnie od kraju pochodzenia i nauki. Dzięki temu zdobyty certyfikat jest znany i respektowany w całym świecie, gdzie pracuje się z kawą specialty.
  3. Szkolenia prowadzone są przez Autoryzowanych Trenerów SCA (AST), którzy podlegają stałej kontroli organizacji i gwarantują wysoką jakość szkolenia.
  4. Kursy Coffee Skills Program odbywają się w specjalnie dostosowanych salach szkoleniowych z udziałem najnowocześniejszych sprzętów badawczych, pomiarowych, akcesoriów i narzędzi do parzenia, mielenia, palenia kawy. Więcej o wyposażeniu Autumn Coffee Roasters w jednej z kolejnych notek na blogu.
  5. Nie są drogie! Oczywiście, są inwestycją w siebie, swoją firmę. A inwestycja ta szybko procentuje i „zwraca się”. W Autumn Coffee Roasters do ceny szkolenia doliczamy także koszt certyfikatu dla członków SCA (warto być członkiem, bo na poziomie Intermediate i Professional organizacja daje Wam dużą zniżkę na wykup certyfikatu).
  6. Korzystacie z specjalnie zaprojektowanych, przygotowanych próbek badawczych. Ponadto kawy wykorzystywane podczas szkolenia są tak dobierane i wypalane, aby spełniać wyśrubowane kryteria danych treningów i zadań. W Autumn Coffee Roasters wypala je osobiście Krzysztof Blinkiewicz, a ziarna dostarczają najlepsi importerzy kaw specialty na rynku, na czele z Bero Polska i Falcon Specialty.
  7. Możesz zostać ekspertem w danej dziedzinie, a potem np. sędziować zawody międzynarodowe, oceniać kawy na plantacjach, pracować w ośrodkach badawczych, wybierać i kupować kawę dla palarni - co dusza zapragnie!
  8. Poznajecie mnóstwo ciekawych i fajnych osób, które tak jak Wy, dążą do maksymalnego profesjonalizmu w branży kawy specialty.

Kupując vouchery poprzez autumncoffee.pl, możecie zaopatrzyć się w prawo udziału w dowolnych kursach w przeciągu roku od zakupu. Termin wybierzecie z propozycji, którą publikujemy na naszym blogu, lub omówicie bezpośrednio z AST, który po każdym zakupie kontaktuje się z kursantami, przekazując agendę szkolenia oraz potwierdzając indywidualnie terminy.

Zachęcam do wejścia w świat profesjonalnej kawy specialty z Autumn Coffee Roasters.

Kalendarz szkoleń dostępny po kliknięciu w baner:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl