Green Coffee

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 1 300,00 zł 1300.00
Cena netto: 1 056,91 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

TRWA PROMOCJA! Pierwsze 100 osób, które zapiszą się na kurs w dowolnym module na poziomie Foundation i Intermediate jednocześnie płacą mniej! Sprawdź szczegóły promocji i nie zwlekaj z kolejnym poziomem profesjonalizacji w kawie specialty!

 

Dostępne trzy poziomy stanowiące pełną ścieżkę najbardziej renomowanego programu edukacyjnego w branży kawy specialty.

Poziom Foundation (podstawowy)

Kurs Green Coffee Foundation ma na celu wprowadzenie podstawowych pojęć dotyczących zielonej kawy. Uczestnik dowie się jak wygląda łańcuch dostaw kawy speciality od nasiona do filiżanki. Poznasz podstawowe informacje na temat uprawy, zbiorów, przetwarzania, suszenia kawy zielonej, a także o jej transporcie, przechowywaniu i planowaniu dostaw. Rozpoczniesz też naukę sensorycznego rozpoznawania jakości kawy.

Na tym etapie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pracy z kawą, mile widziane posiadanie certyfikacji w module Introduction to Coffee. Ukończenie poziomu Foundation pomoże Ci zdecydować, czy chcesz dowiedzieć się więcej o kawie zielonej i przejść na wyższe poziomy.

Kurs na tym poziomie trwa 7 godzin, dostępny jest w trzech wersjach uczestnictwa:

In Person to tradycyjne szkolenie z Authorized SCA Trainer w sali szkoleniowej.

Distance Learning to szkolenie dostosowane do nauki przez internet. Składa się z teoretycznych sesji on-line (dwa webinaria z AST) oraz treningów do wykonania samodzielnie (próbki i instrukcje zostają dostarczone do Twojego domu).

Combination to wariant mieszany, część teoretyczna odbywa się on-line, a praktyczna z AST w sali szkoleniowej. 

Kurs na poziomie Foundation kończy się egzaminem teoretycznym i ewaluacją umiejętności praktycznych CSP Course Skills Report.

 

Poziom Intermediate (średniozaawansowany)

Poziom odpowiedni, jeśli jesteś już częścią branży kawy specialty, pracujesz w dziedzinie objętej modułem i masz solidną wiedzę na temat podstawowych umiejętności.

Kurs Green Coffee Intermediate wykorzystuje zdobytą na wcześniejszym poziomie wiedzę, aby przygotować studenta do złożonych funkcji zawodowych w branży kawy zielonej i palarniach kawy. W czasie kursu pogłębiona zostaje wiedza na temat botaniki, agronomii, sezonowości, przetwarzania kawy. Poruszone zostają także tematy dotyczące analizy rynku kawy, certyfikacji jakościowych, dekofeinizacji ziarna zielonego, zawierania transakcji. Główną oś kursu stanowi poznanie wad i pozytywnych cech kawy, z naciskiem na rozpoznawanie sensoryczne defektów ziarna i przyczyn ich powstawania.

Kursy na poziomie Intermediate trwają zazwyczaj 14 godzin, rozłożone są na minimum 2 dni.

Zalecane, acz nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Introduction to Coffee, Green Coffee Foundation i Sensory Skills Foundation, przed przystąpieniem do kursu Green Coffee Intermediate. Kurs dostępny jest w dwóch wersjach uczestnictwa: In Person oraz Combination. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Poziom Professional (ekspercki)

Poziom Professional jest odpowiedni, jeśli chcesz zdobyć specjalistyczną wiedzę na wysokim poziomie w dziedzinie kawy zielonej.

Ten kurs ma na celu rozwinięcie wiedzy zdobytej na poprzednich poziomach i przygotowanie studenta do pracy na stanowiskach kierowniczych w branży kawy zielonej.

Jednym z zadań kursu Green Coffee Professional jest zintegrowanie wiedzy o kawie zielonej z zakresem modułów Sensory Skills i Roasting. Student uczy się i potwierdza swoje umiejętności w znajomości botaniki kawowej, umie zarządzać gospodarstwem, przetwórstwem jagód kawowca, analizowaniem próbek kawy zielonej pod kątem jakości i detektowania wad. Ponadto podczas szkolenia nauczysz się zaawansowanych aspektów oceny sensorycznej i dotyczących obrotu handlowego kawą. 

Kursy na poziomie Professional trwają zazwyczaj 24 godziny, rozłożone są na minimum 3 dni. Wymagane jest posiadanie certyfikatu na poziomie Green Coffee Intermediate i odbycie minimum 3 miesięcznej praktyki po zdaniu egzaminów na średniozaawansowanym poziomie. Zalecane, acz nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Roasting Foundation i Sensory Skills Intermediate.

Kurs dostępny jest jedynie w formule In Person. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Certyfikaty Specialty Coffee Association

Zdany egzamin uprawnia do odbioru certyfikatu Specialty Coffee Association poświadczającego posiadane umiejętności.

Cennik certyfikatów i opłat egzaminacyjnych SCA

Moduł/poziom SCA Member Non-Member
Introduction to Coffee 70 EUR 70 EUR
Foundation 70 EUR 70 EUR
Intermediate  125 EUR  205 EUR
Professional  215 EUR  305 EUR


Uwaga: w Autumn Coffee Roasters wliczone w cenę kursu są certyfikaty dla członków SCA. W przypadku braku ważnego członkostwa w dniu rozpoczęcia kursu na poziomie Intermediate lub Professional, przed wzięciem udziału musi zostać uiszczona różnica wynikająca z cen powiększona o podatek VAT 23%.

Na tej stronie kupujesz prawo uczestnictwa w kursie ważne przez 12 miesięcy od daty zakupu. Termin poszczególnych szkoleń ustalany jest indywidualnie z Authorized SCA Trainer, możesz dołączyć do terminów wyznaczanych dla grup lub umówić się indywidualnie w dogodnym dla Ciebie i trenera terminie.

Możesz od razu dokonać zapisu i uiścić opłatę za trzy poziomy danego modułu, lub na wybrany poziom (pamiętając o rekomendacjach lub wymogach dotyczących posiadanych certyfikatów przed przystąpieniem do kursu).

Podczas zakupu prawa uczestnictwa prosimy o użycie opcji „Dodaj komentarz do zamówienia” w sekcji Koszyka - wpisz tam swój numer Learner SCA lub poinformuj nas, że nie posiadasz członkostwa w SCA. 

Po zakupie zostaniesz zaproszony do specjalnej listy mailingowej dla uczestników szkoleń, gdzie na bieżąco będziesz dowiadywać się o terminach szkoleń. Publikowane są one także na naszej stronie internetowej oraz profilach na Facebook i Linkedin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl