Barista Skills

szablon_www_barista.png
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 800,00 zł 800.00
Cena netto: 650,41 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

TRWA PROMOCJA! Pierwsze 100 osób, które zapiszą się na kurs w dowolnym module na poziomie Foundation i Intermediate jednocześnie płacą mniej! Sprawdź szczegóły promocji i nie zwlekaj z kolejnym poziomem profesjonalizacji w kawie specialty!

 

Dostępne trzy poziomy stanowiące pełną ścieżkę najbardziej renomowanego programu edukacyjnego w branży kawy specialty.

Poziom Foundation (podstawowy)

Kurs Roasting Foundation skupia się na poznaniu i zrozumieniu procesu palenia, w tym fizycznych zmian zachodzących podczas tego procesu oraz sposobów na kontrolowanie sensorycznych aspektów kawy, przy paleniu ziaren w poziomie jasnym lub ciemnym. Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę na temat podstawowej struktury pieca do wypalania kawy, jego konserwacji i zapobieganiu pożarom.

Kurs Barista Skills Foundation pozwoli Ci zrozumieć specyfikę naparu kawowego, ustawienia parametrów mielenia ziaren, a także przyrządzania espresso, spieniania i teksturowania mleka oraz techniki latte art zgodnie ze standardami jakości SCA, przy jednoczesnym wdrażaniu praktyk BHP i obsługi klienta. Praktyczne zajęcia dydaktyczne przygotowują Cię do wykonywania podstawowych zadań baristy.


Na tym etapie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pracy z kawą, mile widziane jest posiadanie certyfikacji w module Introduction to Coffee. Ukończenie poziomu Foundation pomoże Ci zdecydować, czy chcesz zdobyć więcej umiejętności praktycznych i przejść na wyższe poziomy.

Kurs na tym poziomie trwa 7 godzin, dostępny jest w trzech wersjach uczestnictwa:

In Person to tradycyjne szkolenie z Authorized SCA Trainer w sali szkoleniowej.

Distance Learning to szkolenie dostosowane do nauki przez Internet. Składa się z teoretycznych sesji on-line (dwa webinaria z AST) oraz treningów do wykonania samodzielnie (próbki i instrukcje zostają dostarczone do Twojego domu).

Combination to wariant mieszany, część teoretyczna odbywa się on-line, a praktyczna z AST w sali szkoleniowej. 

Kurs na poziomie Foundation kończy się egzaminem teoretycznym i ewaluacją umiejętności praktycznych CSP Course Skills Report.

 

Poziom Intermediate (średniozaawansowany)
Kurs Barista Skills Intermediate opiera się na umiejętnościach uzyskanych w kursie Foundation. Jest idealny dla Ciebie, jeśli masz doświadczenie w pracy baristy i chcesz dowiedzieć się, jak poprawić jakość przygotowywanej przez siebie kawy i przygotować się do bardziej złożonych wyzwań jakie stoją przed zawodem baristy. Dzięki temu interaktywnemu kursowi zyskasz głębsze zrozumienie przygotowywanego naparu i wpływu odmiany kawy, pochodzenia i metody przetwarzania na smak. Rozszerzysz umiejętności praktyczne z zakresu dostosowania parametrów kawy: ilości, tekstury mielenia, jakości wody i czasu parzenia oraz ich wzajemne oddziaływanie. Będziesz mieć możliwość spożytkować tę wiedzę podczas wybierania receptury, konstrukcji napoju i różnicowania smaku naparu. Kurs ten obejmuje również kluczowe aspekty dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, obsługi klienta i podstawowej działalności biznesowej w praktyce.


Zalecane, jednak nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Introduction to Coffee oraz Barista Skills Foundation, przed przystąpieniem do kursu Barista Skills Intermediate. Kurs dostępny jest w wersji uczestnictwa In Person. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Kursy na poziomie Intermediate trwają minimum 14 godzin, rozłożone są na minimum 2 dni.

 

Poziom Professional (ekspercki)

Na tym poziomie masz możliwość przetestowania zaawansowanych umiejętności i szczegółowej wiedzy na temat procesów wykorzystywanych przez profesjonalnych baristów. Poznasz i przećwiczysz zaawansowane umiejętności, których zazwyczaj oczekuje się od głównego baristy na barze, np. wyrafinowaną metodologię degustacji oraz opisowe wyjaśnienie smaków kawy. Zyskasz przy tym wiedzę dotyczącą składników napojów kawowych i dostępnych technik maksymalizacji ich jakości, a także jak spożytkować inne umiejętności niezbędne do przygotowywania wysokiej jakości napojów, jak opracowywać receptury naparów i systematyczną metodę konstruowania menu. Wreszcie, zdobędziesz umiejętności w zakresie latte art na najwyższym poziomie.

Kursy na poziomie Professional trwają zazwyczaj 24 godziny, rozłożone są na minimum 3 dni. Wymagane jest posiadanie certyfikatu na poziomie Barista Skills Intermediate i odbycie minimum 3 miesięcznej praktyki po zdaniu egzaminów na średniozaawansowanym poziomie. Zalecane, ale nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Brewing Intermediate.

Kurs dostępny jest jedynie w formule In Person. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Certyfikaty Specialty Coffee Association

Zdany egzamin uprawnia do odbioru certyfikatu Specialty Coffee Association poświadczającego posiadane umiejętności.

Cennik certyfikatów i opłat egzaminacyjnych SCA

Moduł/poziom SCA Member Non-Member
Introduction to Coffee 70 EUR 70 EUR
Foundation 70 EUR 70 EUR
Intermediate  125 EUR  205 EUR
Professional  215 EUR  305 EUR


Uwaga: w Autumn Coffee Roasters wliczone w cenę kursu są certyfikaty dla członków SCA. W przypadku braku ważnego członkostwa w dniu rozpoczęcia kursu na poziomie Intermediate lub Professional, przed wzięciem udziału musi zostać uiszczona różnica wynikająca z cen powiększona o podatek VAT 23%.

Na tej stronie kupujesz prawo uczestnictwa w kursie ważne przez 12 miesięcy od daty zakupu. Termin poszczególnych szkoleń ustalany jest indywidualnie z Authorized SCA Trainer, możesz dołączyć do terminów wyznaczanych dla grup lub umówić się indywidualnie w dogodnym dla Ciebie i trenera terminie.

Możesz od razu dokonać zapisu i uiścić opłatę za trzy poziomy danego modułu, lub na wybrany poziom (pamiętając o rekomendacjach lub wymogach dotyczących posiadanych certyfikatów przed przystąpieniem do kursu).

Podczas zakupu prawa uczestnictwa prosimy o użycie opcji „Dodaj komentarz do zamówienia” w sekcji Koszyka - wpisz tam swój numer Learner SCA lub poinformuj nas, że nie posiadasz członkostwa w SCA. 

Po zakupie zostaniesz zaproszony do specjalnej listy mailingowej dla uczestników szkoleń, gdzie na bieżąco będziesz dowiadywać się o terminach szkoleń. Publikowane są one także na naszej stronie internetowej oraz profilach na Facebook i Linkedin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl