Roasting

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 2 000,00 zł 2000.00
Cena netto: 1 626,02 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

TRWA PROMOCJA! Pierwsze 100 osób, które zapiszą się na kurs w dowolnym module na poziomie Foundation i Intermediate jednocześnie płacą mniej! Sprawdź szczegóły promocji i nie zwlekaj z kolejnym poziomem profesjonalizacji w kawie specialty!

 

Dostępne trzy poziomy stanowiące pełną ścieżkę najbardziej renomowanego programu edukacyjnego w branży kawy specialty.

Poziom Foundation (podstawowy)

Kurs Roasting Foundation skupia się na poznaniu i zrozumieniu procesu palenia, w tym fizycznych zmian zachodzących podczas tego procesu oraz sposobów na kontrolowanie sensorycznych aspektów kawy, przy paleniu ziaren w poziomie jasnym lub ciemnym. Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę na temat podstawowej struktury pieca do wypalania kawy, jego konserwacji i zapobieganiu pożarom. 

Na tym etapie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pracy z kawą, mile widziane jest posiadanie certyfikacji w module Introduction to Coffee. Ukończenie poziomu Foundation pomoże Ci zdecydować, czy chcesz zdobyć więcej umiejętności praktycznych i przejść na wyższe poziomy.

Kurs na tym poziomie trwa 7 godzin, dostępny jest w trzech wersjach uczestnictwa:

In Person to tradycyjne szkolenie z Authorized SCA Trainer w sali szkoleniowej.

Distance Learning to szkolenie dostosowane do nauki przez Internet. Składa się z teoretycznych sesji on-line (dwa webinaria z AST) oraz treningów do wykonania samodzielnie (próbki i instrukcje zostają dostarczone do Twojego domu).

Combination to wariant mieszany, część teoretyczna odbywa się on-line, a praktyczna z AST w sali szkoleniowej. 

Kurs na poziomie Foundation kończy się egzaminem teoretycznym i ewaluacją umiejętności praktycznych CSP Course Skills Report.

 

Poziom Intermediate (średniozaawansowany)

Kurs Roasting Intermediate opiera się na założeniach kursu Foundation. Poziom jest więc dla Ciebie odpowiedni, jeśli jesteś już częścią branży kawy specialty, pracujesz w dziedzinie objętej modułem lub masz solidną wiedzę na temat podstawowych elementów procesu palenia kawy. Jest idealny dla osoby, która chce uzyskać głębsze zrozumienie profilu palenia – jak profil odnosi się do koloru, jaki jest związek między profilem palenia a ekspresją sensoryczną oraz jaki ma wpływ czas developmentu na finalny charakter kawy.

Będziesz badać zmiany fizyczne i chemiczne oraz podstawową termodynamikę zachodzące w piecu podczas prażenia. Praktyczne ćwiczenia przygotują Cię do palenia próbek kawy oraz nauczą odczytywać i sporządzać protokoły bezpieczeństwa i konserwacji w palarni. 

Kursy na poziomie Intermediate trwają minimum 21 godzin, rozłożone są na 3 dni.

Zalecane, jednak nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Introduction to Coffee oraz Roasting Foundation, przed przystąpieniem do kursu Roasting Intermediate. Kurs dostępny jest w dwóch wersjach uczestnictwa: In Person oraz Combination. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Poziom Professional (ekspercki)

Kurs Roasting Professional rozwija umiejętności uzyskane na kursie Intermediate. Jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli chcesz zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności na wysokim poziomie, w dziedzinie wypalania kawy. 

Jako uczestnik tego poziomu zyskujesz zaawansowane umiejętności w zakresie kształtowania profilu i oceny analizy sensorycznej palonego ziarna. Zgłębisz także szeroki zakres tematów specjalistycznych, m.in. kontrolę i dopasowywanie kolorów w różnych i określonych przedziałach czasowych prażenia, stosowanie i konfigurację oprogramowania do profili palenia. Dowiesz się o molekułach biorących udział w reakcjach brązowienia, tworzeniu się gazów podczas procesu palenia. Poznasz opcje produkcyjne, które pomogą spełnić różne preferencje Twoich klientów. Nauczysz się wizualnie identyfikować wady prażenia i kontrolować jakość wypalanego ziarna, a także rozróżniać małe i duże różnice w profilu palenia, aby móc symulować procesy kontroli jakości produkcji.

Kursy na poziomie Professional trwają zazwyczaj 24 godziny, rozłożone są na minimum 3 dni. Wymagane jest posiadanie certyfikatu na poziomie Roasting Intermediate i odbycie minimum 3 miesięcznej praktyki po zdaniu egzaminów na średniozaawansowanym poziomie. Zalecane, ale nie wymagane jest posiadanie certyfikatów Green Coffee i Sensory Skills Intermediate.

Kurs dostępny jest jedynie w formule In Person. Kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Certyfikaty Specialty Coffee Association

Zdany egzamin uprawnia do odbioru certyfikatu Specialty Coffee Association poświadczającego posiadane umiejętności.

Cennik certyfikatów i opłat egzaminacyjnych SCA

Moduł/poziom SCA Member Non-Member
Introduction to Coffee 70 EUR 70 EUR
Foundation 70 EUR 70 EUR
Intermediate  125 EUR  205 EUR
Professional  215 EUR  305 EUR


Uwaga: w Autumn Coffee Roasters wliczone w cenę kursu są certyfikaty dla członków SCA. W przypadku braku ważnego członkostwa w dniu rozpoczęcia kursu na poziomie Intermediate lub Professional, przed wzięciem udziału musi zostać uiszczona różnica wynikająca z cen powiększona o podatek VAT 23%.

Na tej stronie kupujesz prawo uczestnictwa w kursie ważne przez 12 miesięcy od daty zakupu. Termin poszczególnych szkoleń ustalany jest indywidualnie z Authorized SCA Trainer, możesz dołączyć do terminów wyznaczanych dla grup lub umówić się indywidualnie w dogodnym dla Ciebie i trenera terminie.

Możesz od razu dokonać zapisu i uiścić opłatę za trzy poziomy danego modułu, lub na wybrany poziom (pamiętając o rekomendacjach lub wymogach dotyczących posiadanych certyfikatów przed przystąpieniem do kursu).

Podczas zakupu prawa uczestnictwa prosimy o użycie opcji „Dodaj komentarz do zamówienia” w sekcji Koszyka - wpisz tam swój numer Learner SCA lub poinformuj nas, że nie posiadasz członkostwa w SCA. 

Po zakupie zostaniesz zaproszony do specjalnej listy mailingowej dla uczestników szkoleń, gdzie na bieżąco będziesz dowiadywać się o terminach szkoleń. Publikowane są one także na naszej stronie internetowej oraz profilach na Facebook i Linkedin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl